Share

ATP Monte Carlo kvalifikacije: Džumhur savladao Gianessija i prošao u finale

Damir Džumhur plasirao se u finale kvalifikacija ATP Mastersa u Monte Carlu, pobjedom nad Italijanom Alessandrom Gianessijem sa 2:0 u setovima.

Damir je odigrao odličan prvi set u kojem je dominirao od samog početka. Napravio je brejk u prvom gemu, a onda ga i potvrdio za vodstvo od 2:0.  Gianessi je sa dva uzastopna gema poravnao na 2:2, ali je Damir odmah nakon toga napravio novi brejk i održavao ga do kraja seta kada je napravio još jedan i osvojio prvi set rezultatom 6:3.  U drugom setu je naš teniser imao dosta teži posao, jer je u prvom gemu morao spašavati četiri brejk lopte, da bi nekoliko gemova kasnije izgubio svoj servis nakon velike borbe i spašenih 5 brejk lopti, pa je Italijan došao do vodstva od 4-2.

Ključni gem dešava se u sedmom gemu kada je Ginaessi imao još tri brejk lopte za dupli brejk, ali ih je Damir spasio, a ubrzo nakon toga brejknuo Italijana u gemu u kojem je ovaj servirao za set.  Damir je furioznom završnicom sa pet vezanih gemova preokrenuo rezultat u drugom setu i dobio meč sa 6:3, 7-5 te tako ostvario plasman u finale kvalifikacija gdje će igrati sa Guillermom Garciom Lopezom.