Share

Azot rasturio Jedinstvo, Korjenić: Odigrali smo za nogometne udžbenike

U okviru 22. kola Druge lige FbiH – centar u Župci je domaće Jedinstvo ugostilo ekipu AZOT iz Vitkovića. U izuzetno bitnom meču za oba rivala, u njihovoj borbi za opstanak u drugoligaškom društvu, navijači oba rivala vidjeli su pravu nogometnu čaroliju koji su izveli nogometaši ekipe iz Vitkovića.

Naime, popularni Bosanski Hofenhajm, cijeli tok meča odigrao je napadački, sa puno šansi, pogodili su i dvije prečke, promašili jedanaesterac i na kraju „rasturili“ Jedinstvo, porazivši ga visokim rezultatom 5:0. Sve u ekipi gostiju štimalo je od prvog minuta meča sjajno, igrači šefa Dževada Odžaka bili su za klasu bolji, borbeniji, požrtvovaniji i sasvim zasluženo upisali novi trijumf i sada na svom kontu imaju 21 bod, a što je donijelo „bronhi“ atmosferu u timu, jer sada se lakše diše i opuštenije dočekuje sljedeći meč.

AZOT je krenuo silovito, već u 10 minuti penal za njih, ali najbolji igrač meča Adis Korjenić ga nije pretvorio u pogodak. To nije unijelo nervozu u njihove redove,naprotiv, zaigrali su još bolje i u 26 minuti Mujo Gabela pogađa za vodstvo 1:0, a što je kraj prvog dijela meča. U nastavku AZOT ubacuje u još veću brzinu i u 55 je već 2:0, strijelac je Adis Korjenić, koji pogađa i u 76 za vodstvo 3:0. No, to nije kraj, u 84 je već 4:0 a strijelac je Mihran Begović, a konačnih 5:0 postavlja lijepim zgoditkom Bakir Oković.

Po završetku meča velika radost igrača i njihovih navijača, a nogometni virtuoz, najbolji igrač meča Adis Korjenić, rekao nam je sljedeće:

”Bio je ovo meč za nogometne udžbenike, a kome smo sasvim zasluženo slavili, a naš položaj na tablici učinili mnogo boljim. Cijeli tok meča, svih 90 minuta, dominirali smo travnjakom, igrali napadački, maštovito i silovito, stvarali prilike, postizali zgoditke, pogađali prečke…i sve to krunisali sa pet lijepih pogodaka. Svi igrači koji su nastupili u ovom susretu zaslužuju pohvale za sve što su demonstrirali u ovom meču i pokazali su kako se bori i igra za grb i boje AZOT-a. Hvala i našim navijačima koji su nas bodrili i u ovom susretu, a pozivam sve ljubitelje nogometa iz Vitkovića i okolnih mjesta, da dođu u subotu na naš stadion, da nas bodre protiv ekipe USORE, a mi ćemo im se revanširati dobrom partijom i novom pobjedom”, kazao je Korjenić.