Share

Crvena Zvezda bez milosti protiv Budućnosti

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su košarkaše Budućnosti u drugoj utakmici finala play-offa ABA lige rezultatom 107:69.

Iako su gosti poveli na otvaranju utakmice 12:8, domaći su do kraja prve dionice imali prednost od sedam poena razlike 26:19. U drugoj dionici Zvezda odlazi na velikih plus 20, a do kraja poluvremena bilo je 54: 38.

U nastavku meča igrači Jasmina Repeše nisu imali snage da smanje prednost domaćih, a Zvezda je nastavila u istom ritmu i na kraju nanijela najteži poraz Budućnosti u novijoj historiji ABA lige.

Najefikasniji u pobjedi bio je Perperoglou sa 17 poena, koji se povrijedio tokom meča, a Rivers je dodao 16. Kod Budućnosti Nemanja Gordić ubacio je 11 poena.

Nakon dvije pobjede u Beogradu, naredne dvije utakmice igraju se u Podgorici gdje će Budućnost pokušati anulirati prednost Zvezde.