Share

CSKA drugi finalista Eurolige, Real ostaje bez trofeja

Košarkaši CSKA iz Moskve plasirali su se večeras u finale Eurolige, pošto su u polufinalu pobijedili prvaka Evrope Real Madrid sa 95:90 (18:22, 25:23, 22:28, 30:17).

Drugi polufinalni meč u Vitoriji bio je vrlo intezivan i dinamičan od prvog minuta. Oba tima su bila vrlo raspložena i dobro pripremljena za borbu.

Madriđani su nešto bolje počeli utakmicu i u finišu prve dionice imali su prvu dvocifrenu prednost od 22:11. CSKA je do isteka prvih 10 minuta uspio da napravi seriju od 7:0 i smanji zaostatak.

Dobrom igrom u nastavku uhvatili su u potpunosti priključak, čak i da preokrenu rezultat, ali su na poluvrijeme otišli s dva poena zaostatka.

Poslije pauze Real je ponovo bio bolji, pa je u trećoj četvrtini u jednom trenutku imao i prednost od 14 poena (65:51), ali je CSKA još jednom uspio da se vrati.

Moskovljani su sve do četiri minuta prije kraja meča jurili zaostatak, da bi prvo izjednačili na 80:80, a potom i poveli sa 89:85.

Na 17,4 sekunde Pablo Laso zatražio je tajm-aut, poslije kog je i samo dvije sekunde igre trojku pogodio Sergio Llull za 91:90.

CSKA je ipak s linije penala uspio da ovjeri pobjedu i plasman u finale Eurolige u kom će u nedjelju od 20.30 igrati protiv Efesa.

Najistaknutiji u pobjedničkoj ekipi bio je Nando de Colo sa 23 poena, a uz to je imao četiri skoka i dvije asistencije, dok je Sergio Rodriguez također postigao 23.

U ekipi Real Madrida istakao se Fabien Causeur sa 18 poena, dok je 13 dodao Sergio Llull.