Share

Iznenađujuće pobjede gostiju na otvaranju NBA play-offa

Košarkaši Brooklyn Netsa pobijedili su u gostima Philadelphiju 76erse rezultatom 111:102 i tako napravili prvo iznenađenje na otvaranju play-offa.

76ersi su furiozno otvorili susret i na krilima Joela Embiida stekli prednost. No krajem prve četvrtine Netsi dolaze do preokreta kojeg uspijevaju održati do kraja prvog poluvremena. U jednom trenutku bilo je čak i plus 16 razlike za goste.

U drugom djelu Philadelphia je uz pomoć Jimmy Butlera spustila razliku na svega dva poena zaostatka ali Netsi su na krilima D’Angela Russella uvijek imali odgovor i nisu dopuštali domaćim da se vrate u susret. Do kraja susreta Netsi su ponovo imali najvećih +16 i mirno priveli utakmicu kraju i upisali prvu pobjedu u seriji.

Najefikasniji u redovima Netsa bio je Russell s 26 ubačenih poena dok je kod 76ersa najviše ubacio Butler 36 poena.

Utakmica broj dva igra se u ponedjeljak ponovo u Philadelphiji.

Još jedno iznenađenje priredili su igrači Orlando Magica savladavši Toronto Raptorse u Kanadi 104:101.

Iako su Raptorsi izgledali kao mnogo bolji protivnik u prvoj dionici, Magic je u drugoj četvrtini zaigrao dosta bolje i na poluvrijeme otišli s prednosti od osam poena. U trećoj Toronto se vratio u igru dionici, da bi u posljednjem periodu gledali tvrdu košarku gdje se igralo koš za koš. Ipak u tijesnoj završnici više koncentracije su imali gosti, treba istaći da je DJ Augustin pogodio trojku za pobjedu pri rezultatu 101:101.

NBA

@NBA

The game-winner for DJ Augustin! @OrlandoMagic

Embedded video

291 people are talking about this

Upravo je Augustin bio najefikasniji strijelac s 25 poena dok je kod Raptorsa Leonard također ubacio 25 poena.

Sljedeća utakmica je na rasporedu u utorak.

Još jednu gostujuću pobjedu ostvarili su San Antonio Spursi u Denveru gdje su domaće Nuggetse savadali 101:96.

Treba spomenuti i pobjedu Golden State Warriorsa protiv LA Clippersa rezultatom 121:104.