Share

Jokić predvodio Nuggetse do trijumfa u duelu konferencijskih lidera

Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su Toronto Raptorse na svom parketu rezultatom 95:86 u duelu konferencijskih lidera NBA lige.

Najzaslužniji za trijumf domaćih nad trenutno najboljim timom lige bio je Nikola Jokić, koji je meč završio sa 26 poena (11-19 iz igre), devet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Jokića je pratio Jamal Murray sa 19 poena i pet skokova.

U odsustvu Kylea Lowryja, u kanadskom timu je najbolji bio Kawhi Leonard sa 29 poena i 14 skokova, Delon Wright je dodao 15 poena i osam skokova, dok je Serge Ibaka imao 14 i sedam uhvaćenih lopti.

Timovi su se smjenjivali u vodstvu do finiša poluvremena, kad je Toronto serijom 11-0 stekao +8 pred odlazak na odmor (47:39). Ona je nastavljena sa četiri poena u nizu na startu drugog poluvremena, za prvi dvocifrenu prednost gostiju.

Pred kraj trećeg kvartala uslijedili su presudni momenti. Pri vodstvu Toronta 70:57 krenula je serija domaćih 23:2 za potpuni preokret i prednost 80:72 na startu posljednjih 12 minuta. U nastavku su Raptorsi spustili na minus 3, ali je Denver vrlo brzo otišao na sigurnih plus 7 i riješio pitanje pobjednika.

Ekipa iz Kolorada sad ima skor 20-9. Toronto je na 23-9.