Share

KARIOKE NAJAVILE POHOD NA ZLATO Blistao mnogo osporavani ofanzivac, posljednji gol na meču je remek djelo kakvo dugo nije viđeno

Utakmicom u Sao Paulu između domaćina Brazila i selekcije Bolivije počeo je ovogodišnji Kopa Amerika. Domaćin je bio siguran i slavio s uvjerljivih 3:0.

brazil-bolivija

Prvo poluvrijeme je proteklo u dominaciji Karioka, ali Bolivijci su uspješno odolijevali. Ipak, Brazilci su stigli do prednosti u 50. minutu kada je igrač Barcelone Philippe Coutinho bio precizan s 11 metara. Prethodno je dosuđen penal zbog igranja rukom od strane jednog igrača Bolivije, a tom prilikom konsultovan je VAR.

63 people are talking about this

Samo tri minuta kasnije, ofanzivac Barcelone, koji je mnogo kritikovan zbog loših partija u protekloj sezoni, povisio je na 2:0, i to na nakon centaršuta nekadašnjeg saigrača iz Liverpoola Roberta Firmina.

coutinhobrazil

brazil-coutinhodanialvesfirmino

Najljepši momenat na meču dogodio se u samom finišu, tačnije u 85. minutu, kada je rezervista Everton, samo minut nakon što je ušao u igru, postigao treći gol za Brazilce. I to na efektan način, udarcem s ivice šesnaesterca metara poslije prodora.

Inače, bila je ovo 100. pobeda za Brazil na kontinentalnim takmičenjima.