Share

Leonard MVP partijom odveo Toronto u finale, navijači napravili “ludnicu”! (VIDEO)

Raptorsi su se uspjeli izvući iz zaostatka od 15 poena i na krilima svog najboljeg igrača otišli u veliko NBA finale.

Toronto je sinoć vratio 15 koševa minusa i pobjedom 100:94 eliminisao Milwaukee Buckse s ukupnih 4:2 u seriji.

„Jeleni“ su dali sve od sebe, otvorili sjajno i nakon prve četvrtine imali višak od 13 poena, bili na trenutke i na 15 poena prednosti, no tada na scenu stupa sjajni Kawhi Leonard. U zadnje dvije minute treće četvrtine vezao je osam poena i vratio Toronto u igru. Raptorsi su pri kraju treće i na početku četvrte uspjeli napraviti nestvarnu seriju 26:3 i potpuno preuzeli konce igre.

No ova sjajna utakmica ni tu nije bila završena, u zadnjoj dionici igre goste je smirio time-out, uspjeli su doći na samo poen minusa, ali Gasol i Kawhi tricama su se pobrinuli za nešto mirniju završnicu, ako se lopta i tri poena više u posljednjih pola minute tako mogu nazvati, no domaći su uspjeli zadržati „break“ i izboriti mogućih sedam utakmica protiv najbolje momčadi današnjice.

Navijači su se malo zaletjeli i uprkos tome što posao još nije gotov izašli na ulice tog kanadskog grada, ali tko im može zamjeriti nakon toliko godina frustracija iza LeBronovih momčadi, konačno su uspjeli postati prvaci Istoka.