Share

Medvedev izbacio Đokovića u Monte Carlu

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković eliminisan je u četvrtfinalu ATP Mastersa u Monte Carlu. Trenutno 14. igrač sveta, Rus Danil Medvedev pobijedio je Đokovića u tri seta – 6:3, 4:6, 6:2.

Dvadesettrogodišnji Medvedev, kojem šljaka nije omiljena podloga, sjajno je odigrao prvi i treći set, mada mora se dodati da je Đoković bio daleko od svog najboljeg izdanja. Nole je u prvom setu napravio čak 21 grešku i samo tri winnera.

Đoković je u trećem gemu drugog seta oduzeo servis protivniku i potom sigurnom igrom na svoj servis izjednačio rezultata na 1:1. Ipak, u odlučujućem setu Medvedev je iskoristio više nego slabo izdanje prvog igrača sveta, napravio je break u četvrtom i šestom gemu za velikih 5:1.

Novak je u sljedećem gemu vratio jedan break (5:2), ali je Rus već u sljedećem treći put u tom dijelu meča oduzeo servis rivalu i u četvrtom pokušaju došao do prvog trijumfa protiv Đokovića. Nevjerovatan je podatak da je srpski teniser imao čak 47 neiznuđenih grešaka.

Meč je trajao dva sata i 22 minute, a Medvedev će u polufinalu igrati protiv Dušana Lajovića.