Share

Nadal lako do trećeg kola Madrida

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treće kolo mastersa u Madridu, pošto je danas pobijedio Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea sa 6:3, 6:3.

Nadal je do pobjede protiv 30. tenisera svijeta stigao poslije sat i 39 minuta igre.

Španac je u prvom setu izgubio samo četiri poena na svoj servis, dok je u drugom tri puta oduzimao servis 18-godišnjem Kanađaninu.

Naredni protivnik Nadalu biće Amerikanac Frances Tiafoe, koji je ranije danas u tri seta eliminisao Njemca Philippa Kohlschreibera.

Švajcarski teniser Stan Wawrinka plasirao se u osminu finala mastersa u Madridu, pošto je bio bolji od Argentinca Guidoa Pella sa 6:3, 6:4. Warwinka, trenutno 34. na ATP listi, u narednom kolu igraće protiv Japanca Keia Nishikoria.

Plasman u osminu finala obezbjedili su i Francuz Gael Monflis i Italijan Fabio Fognini.

Monfis je u tri seta bio bolji od Mađara Martona Fucsovicsa i tako zakazao duel sa Švajcarcem Rogerom Federerom, dok je Fognin pobijedio Australijanca John Millmana u dva seta i u narednoj rundi igraće protiv Dominica Thiema iz Austrije.