Nakon remija sa Zrinjskim, Beganović: Moja ekipa odigrala je dobro

U okviru 29. kola Premijer lige BiH u Doboju kod Kaknja odigran je meč između domaće Mladosti i Zrinjskog iz Mostara.

Piše: Rešad Mamela

Po kišnom, prohladnom vremenu i teškom terenu,navijači oba rivala, njih nekih 400, vidjeli su borbenu,požrtvovanu i dobru igra oba rivala.

Poslije početnog ispitivanja snaga domaćin je krenuo ofanzivnije i zabilježili smo dva pokušaja preko Guzine i Boje ali nije bilo završnice.Gosti su došli u vodstvo 0:1 u 19 minuti zgoditkom Staniše Mandića , ali Mladost se nije „prepala“,krenuli su domaći igrači još otvorenije i već u 28 minuti prekrasnim zgoditkom koji je postigao Gedeon Guzina, rezultat je izjednačen 1:1,a tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku meča vidjeli smo još bolji susret, Zrinjski dolazi u vodstvo 1:2 „euro golom“ iz slobodnog udarca u 52. minuti,a strijelac je bio Frane Čirjak. No, tek tada počinje meč,smjenjuju se prilike pred oba gola i onda izjednačenje 2:2, a zgoditak je iz penala postigao u 78 minuti Bahrudin Atajić. U tok akciji koja je predhodila penalu crveni karton,zbog igranja rukom,zaradio je igrač Zrinjskog Slobodan Jakovljević

.I kada su svi na stadionu bili na nogama,čekajući zadnji zvižduk sudije Elvisa Mujića,penal za goste.U šesnaestrcu je oboren jedan od napadača gostiju,loptu je na penal postavio Ivan Čurjurić, šut, lopta pogađa desnu stativu gola Mladosti i ostaje neriješeno 2:2.

Tim bodom više su bili zadovoljni u taboru domaćih, dok su gosti,kao i šef Blaž Slišković ,dugo bili u nevjerici zbog promašenog penala i prilike da smanje zaostatak za vodećom ekipom Sarajeva.

Domaći navijači,popularna „Crvena Legija“ velikim aplauzom ispratili su svoje ljubimce u svlačionicu,zadovoljni njihovom igrom i borbenošču, protiv veoma jake ekipe iz Mostara.

Šef stručnog štaba Mladosti Elvedin Beganović ,po završetku meča,rekao nam je sljedeće:

“Želim da čestitam svim našim igračima koji su po vrlo teškim uslovima,protiv jake ekipe gostiju, odigrali cijeli tok meča dosta dobro, požrtvovano,borbeno,sa puno htijenja i želje da ostvarimo povoljan rezultat. Protiv sebe smo imali vrlo jaku ekipu koja u svojim redovima ima par izvanrednih igrača,u njihovoj igri se osjeti da su organizovani,fizički izuzetno spremni i zato je ovaj rezultat za nas uspjeh,i sada mirno ulazimo u završnicu prvenstva.”