Share

Nakon Tsitsipasa, sjajni Džumhur izbacio i Kukushkina

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur, danas je pružio još jednu sjajnu partiju na turniru u Rotterdamu i savladao je Mikhaila Kukushkina sa 2:0 u setovima (6:4, 7:6).

Džumhur je fantastično igrao u prvom setu, a bio je čak i iznenađujuće dobar na svom servisu. Tri svoja servis gema je dobio s nulom, u jednom je imao malo problema, ali se uspio izvući.

U 9. gemu prva brejk lopta za Damira, a on je istu i odmah iskoristio i poveo sa 5:4.

Brejk je lagano potvrdio i tako dobio prvi set sa 6:4.

U drugom setu ništa drugačija priča. Džumhur ga otvara brejkom i nastavlja s furioznom igrom, ali je pad jednostavno morao uslijediti.

Kukushkin je vratio brejk, ali nije to ipak previše poremetilo Damira. Nastavio je sa svojom igrom, čuvao svoj servis i čekao priliku za novi brejk, a dočakao ih je i dvije, ali nijednu nije iskoristio…

Na kraju je pobjednik drugog seta morao biti odlučen nakon tie breaka, u kojem se mnogo bolje snalazi bh. teniser i slavi s ubjedljivih 7:3 i odlazi u četvrtfinale, gdje ga čeka Gael Monfils.

Tako je Damir potvrdio da se vratio u staru formu, nakon što je jučer u sjajnom meču bio bolji i od 3. nositelja turnira Stefanosa Tsitsipasa (2:1), a nakon ovog rezultata ga očekuje i skok na ATP listi. Ukoliko se određeni rezultati poklope, Damir bi mogao i do 47. mjesta.