Share

Pobjeda Empolija, Pelissier završio karijeru

Fudbaleri Empolija pobijedili su danas na svom terenu Torino sa 4:1, u utakmici pretposljednjeg, 37. kola italijanskog prvenstva i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Empoli je poveo u 27. minutu kolom Afriyieja Acquahe, a izjednačio je Iago Falque u 56. minutu. Novo vodstvo Empoliju donio je Matteo Brighi u 65. minutu, a prednost je udvostručio Giovanni Di Lorenzo u 70. Konačan rezultat postavio je Francesco Caputo u 89. minutu.

Empoli je ostvario treću uzastopnu pobjedu, ukupno 10. i zauzima 17. mjesto sa 38 bodova, bodom više od Genoe, koja je na 18. mjestu prva u zoni ispadanja.

Torino je pretrpio sedmi poraz i zauzima sedmo mjesto na tabeli sa 60 bodova, dva manje od Milana na šestom mjestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Chievo i Sampdorija odigrali su neriješeno 0:0. To je bila posljednja utakmica u karijeri za fudbalera Chieva Sergia Pellissierea. Prije početka meča na tribinama je napravljena koreografija u čast 40-godišnjeg fudbalera, a na video beamu prikazani su golovi koje je postigao za klub iz Verone.

Uprava Chieva odlučila je da povuče Pelissierov dres sa brojem 31.

Chievo je ispao iz lige i posljednji je na tabeli sa 16 bodova, a Sampdorija je deveta sa 50.

Fudbaleri Parme pobijedili su na svom terenu Fiorentinu sa 1:0, autogolom Gersona u 80. minutu.

Parma je 12. na tabeli sa 41 bodom, a Fiorentina ima bod manje na 14. mjestu.