Share

Porto lagano riješio Kneževe, Leipzig u Ligi Evrope

Zadnje kolo Grupe G donijelo je laganu pobjedu Porta nad Monacom rezultatom 5:2.

Porto je odlično otvorio susret na stadionu Dragao i već nakon devet minuta igre stigao do vodstva od 1:0. Strijelac provg gola Porta je bio Aboubakar nakon odlične asistencije Brahimija.

Igrala se 33. minuta kada je Aboubakar ponovo rutinski pogodio i povisio vodstvo svoje ekipe na 2:0.

U 38. minuti obje ekipe su ostale sa igračem manje, nakon nepotrebnog sukoba Ghezzala i Felipea.

Međutim, ni to nije omelo ekipu Porta koja u 45. minuti stiže do 3:0. Ovaj put je Aboubakar bio asistent, dok je Brahimi pospremio loptu u mrežu gola Monaca.

Rezultatom 3:0 je završeno prvo poluvrijeme, a Monaco u 61. minuti stiže do gola nakon što je siguran sa bijele tačke bio Glik.

Međutim, Porto brzo uzvraća. Igrala se 66. minuta kada je Pereira odlično uposlio Tellesa za 4:1. Monaco je u 78. minuti uspio stići i do drugog gola preko Falcaoa koji je odlično pogodio nakon asistencije Keite.
Konačnih 5:2 za Porto je postavio Soares dvije minute prije kraja susreta.

U drugoj utakmici Grupe G Bešiktaš je savladao Leipzig u gostima rezultatom 1:2.

Prvi gol Bešiktaša je bio djelo Alvara Negreda, koji je u 10. minuti sigurno realizovao najstrožiju kaznu.

Leipzig je do kraja utakmice na sve načine pokušavao doći do makar do poravnjaka. Domaći su do 1:1 došli u 87. minuti preko Keita, ali je Bešiktaš samo tri minute kasnije došao do 1:2 preko Talisce.

Treba istaći da je Leipzig u 82. minuti ostao sa igračem manje jer je Ilsanker isključen nakon drugog žutog kartona.

Kada je u pitanju Grupa G Bešiktaš ide u nokaut fazu sa prve pozicije, Porto sa druge, dok će Leipzig naredne godine započeti takmičenje u Ligi Evrope. Prošlosezonski polufinalist Lige prvaka, Monaco, ovaj put neslavno završava učešće u najeltinijem klupskom takmičenju sa samo dva boda na svom kontu.