Share

Sarajevo ispustilo pobjedu: Velkoski nije iskoristio penal u 94. minuti

Fudbaleri Sarajeva i Širokog Brijega remizirali su na stadionu Koševo nepopularnim rezultatom 0:0.

Gosti su bolje otvorili susret i zabili pogodak ali je sudija poništio zbog offside pozicije. Nedugo zatim nakon kornera nogometaši Širokog pogađaju prečku gola Sarajeva.

Do kraja prvog dijela, Ahmetović je mogao zabiti za vodstvo međutim Bilobrk je izašao kao pobjednik iz duela.

U drugom poluvremenu Tatar zabija, ali ponovo je offside i gol je opravdano poništen.

U 75. minuti Široki ostaje s deset igrača jer je Dino Čorić dobio drugi žuti karton

Onda smo gledali šok završnicu jer je Sarajevo izborilo penal u 94. minuti. Loptu je uzeo kapiten Velkoski koji nije realizovao najstrožiju kaznu jer je Bilobrk sjajno odbranio.

Usprkos remiju Sarajevo ostaje na prvom mjestu sa četiri boda prednosti.