Share

Sloboda nakon preokreta pobijedila Velež

Fudbaleri Slobode danas su u prijateljskom meču u Fojnici savladali Velež nakon preokreta sa 2:1.

Današnju utakmicu mnogo bolje otvorili su igrači Veleža koji su već u devetoj minuti uspjeli da povedu sa 1:0. Ojeda je fantastično šutirao sa 20-tak metara i pogodio same rašlje golmana Zogovića koji je paradom uspio samo da uljepša majstoriju igrača Veleža.

Sloboda je nakon primljenog gola krenula veoma ofanzivno, a dvije minuta kasnije dobru šansu je imao Smajić, ali je šutirao pored gola. Ipak, u 24. minuti tuzlanski klub je poravnao na 1:1 kada je Livančić zatresao mrežu Rođenih.

Samo pet minuta kasnije Tuzlaci su stigli do potpunog preokreta. Sloboda je odigrala odličnu akciju, a na kraju je Smajić pogodio za 2:1 i preokret svoje ekipe. S ovim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku utakmice nismo vidjeli mnogo uzbuđenja u utakmici koja se igrala u Fojnici. Većinom se igralo na sredini terena, a obje ekipe su tek udarcima iz daljine pokušale doći do gola. Na kraju je ostalo 2:1 za ekipu Slobode.