Share

Trijumf Mladosti za ostanak u društvu Premijerligaša

Beganović:Bili smo bolji i zasluženo pobijedili

U okviru 31 kola Premijer lige u Doboju kod Kaknja domaća MLADOST savladala je ŠIROKI BRIJEG rezultatom 1:0 i ovim trijumfom nogometni „pjesnici“ iz Doboja zvanično su ostali u najjačem rangu bh. takmičenja.
Po lijepom vremenu,na dobrom travnjaku, ali uz prisustvo malog broja gledatelja, domaći nogometaši u svim segmentima igre nadigrali su indolentne goste koji u ovom meču nisu opravdali visok plasman na tabeli i nastup u finalu Kupa BiH.

Od prve minute Mladost je bila bolja i već u 5 minuti domaći su poveli 1:0 a strijelac je bio Gedeon GUZINA,koji je pored smušene odbrane gostiju dobro reagovao i savladao nemoćnog vratara Bilobrka.Do kraja prvog dijela zabilježili smo još dvije dobre prilike za domaće igrače(Guzina,Anđušić),a gosti su zaprijetili u 40 minuti kada Ćorić šutira ali dobro je reagovao vratar domačih Velić.

U nastavku meča još veća dominacija domaćina i već u 58 minuti ,poslije sjajnog proigravanja Atajića, siguran zicer ne koristi Guzina čiji šut sa nekih 16,17 metara brani Bilobrk.Do kraja meča domaćini su imali još 2 dobre prilike(Marković,Anđušić) a najbolju je propustio Fanimo u 90 minuti kada šutira preko gola i ostalo je 1:0 za Mladost,a što je bila njihova 10 pobjeda u dosadašnjem dijelu prvenstva.
Na kraju meča veliko slavlje igrača,stručnog štaba,uprave i vjernih navijača koji su svoje ljubimce ispratili salvama aplauza u svlačionicu.

Koliko je Mladost bila bolja u ovom susretu, a koliko je gost bio u podređenom položaju,najbolje je pokazala slika iz svlačionice Širokog Brijega nakon meča,a kada je šef Goce SEDLOSKI bio bijesan na svoje igrače,grmilo je na sve strane i to njegovo nezadovoljstvo igrom i zalagenjem igrača gostiju,čulo je je i do Zenice i Visokog.
Na drugoj strani pjesma i velika radost u svlačionici domaćina, a šef struke,vidno ozaren,Elvedin BEGANOVIĆ rekao je:-Prvo želim da čestitam svojim momcima,svima koji su nastupili u ovom meču na igri,zalaganju,htijenju,volji,želji za pobjedom…Cijeli tok meča bili smo bolji,organizovaniji,igrali angažovanije i produkt takvog našeg pristupa meču je naša zaslužena pobjeda.Također želim,u ime cijele ekipe,da se zahvalim našim navijačima na bezrezervnoj podršci cijeli tok prvenstva,vjerovali su u nas i sigurno da su i oni dali svoj doprinos da se i naredne sezone igra Premijer liga u Doboju i na ovom prekrasnom stadionu.