Share

Uzalud i 41 poen Hardena, Warriorsi napravili brejk na startu

Košarkaši Golden State Warriorsa savladali su na gostujućem terenu Houston Rocketse rezultatom 119:106 i tako poveli sa 1:0 u finalu Zapada.

Najzaslužniji za trijumf Warriorsa bio je Kevin Durant koji je postigao 37 poena, a bitnu ulogu je odigrao i Klay Thompson koji je u ključnim trenucima utakmice pogađao šuteve za tri poena. On je završio meč sa 28 poena, dok je Steph Curry imao 18 poena i osam asistencija.

U Houstonu je najbolji bio James Harden sa 41 poenom i sedam asistencija, dok je Chris Paul imao 23 poena i 11 skokova.

Na startu utakmice, Houston je bio bolji i brzo je poveo sa 12:4, ali Durant nije dozvoljavao domaćinu da se odlijepi i Warriorsi su čuvali egal pa je prva četvrtina završena rezultatom 30:29 za Rocketse.

U drugoj četvrtini su Warriorsi prvi put preuzeli vodstvo (35:33), kasnije otišli i na +7 (49:42), ali je završnica pripala Houstonu koji do odlaska na odmor stiže do izjednačenja. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio neriješen – 56:56.

Treća dionica pripala je aktuelnim prvacima lige, koji su u njenom finišu prvi put stekli dvocifrenu prednost. Bilo je 85:72, što se ispostavilo nedostižnim za Hardena i društvo. U posljednju četvrtinu se ušlo pri rezultatu 87:80 za Golden State, koji je do kraja utakmice uspio povećati svoju prednost i na kraju slaviti sa 13 poena razlike i tako napraviti brejk u finalnoj seriji. Houston je početkom posljednje četvrtine došao do samo dva poena zaostatka, ali su potom gosti napravili seriju 9:0 i tako riješili utakmicu.

Sljedeći meč finala Zapadne konferencije igra se u noći sa srijede na četvrtak s početkom u 3:00 po našem vremenu.