Share

Završen veliki derbi Turske

Upravo je završen veliku turski derbi između Fenerbahčea i Galatasaraya rezultatom 1:1.

Kao i svaki derbi, ni ovaj nije prošao bez grubosti,kartona ali i lijepe igre.

Prvo poluvrijeme obilježeno je kartonima, četiri žuta (3:1) i jedan crveni kojeg je zaradio Kaldirim u 45. minuti susreta zbog povlačenja protivničkog igrača.

U drugom poluvremenu pored svega toga vidjeli smo i golove. U 66. minuti susreta Onyekuru pogađa za veliku radost gostiju te vodstvo od 0:1.

Međutim, nije radost gostiju dugo trajala, jer je već u 71. minuti Elmas pogodio mrežu gostiju za 1:1.

Do kraja susreta viđena je ofanziva Galatasaraya, ali bez većih prilika.

Ostalo je 1:1, bod svima. Rezultat kojim sigurno ne mogu biti zadovoljni ni jedni ni drugi, Fenerbahče je sa tri boda mogao osigurati opstanak u ligi, dok je Galatasaray sa izgubljena dva boda vjerovatno i izgubio utrku za titulu ove sezone.