Share

Zeba pogodio, Kjosevski spašavao, Željezničar ponovo lider

Ekipa Željezničara pogotkom Zajka Zebe slavila je na gostovanju kod Radnika rezultatom 0:1 i tako se opet vratila na čelo BH Telecom Premijer lige.

Od samog početka meča i jedna i druga ekipa krenuli su ofanzivno, a već u prvih pet minuta viđene su dvije dobre prilike pred jednim i drugim golom ali se Obradović, odnosno Lendrić nisu baš najbolje snašli.  Do prve prave prilike čekalo se sve do 24. minute kada Zakarić šutira nakon centaršuta Zebe iz kornera, ali Đurić je s gol-linije izbacio loptu i spriječio Plave da stignu do vodstva.  U 30. minuti viđena je sporna situacija pred golom gostiju iz Sarajeva nakon duela Vasića i Boccaccinija u kojoj su domaći tražili penal, ali je sudija samo odmahnuo rkama, a do poluvremena nije bilo previše prilika.  Na početku drugog poluvremena tempo takmice je mao opao, a prva šansa viđena je u 57. minuti ispred gola Željezničara kada Vedran Kjosevski fantastično brani udarac Obradovića, što su Plavi odmah kaznili i u 65. minuti preko Zebe stigli do prednosti od 0:1.  Samo tri minute nakon toga Srđan Stanić dobio je direktan crveni karton zbog jednog oštrog starta, a nakon toga tempo igre potpuno se umrtvio i nije viđeno puno velikih prilika, a onda je u 86. minuti Darko Marković promašio veliku priliku da potpuno riješi pitanje pobjednika.  U 89. minuti Beširović je šutirao iz slobodnog udarca, međutim Kjosevski je opet odbranio njegov udarac, a onda je minutu nakon toga i Crnov šutirao, ali preko gola.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i Željezničar je ovom pobjedom opet izbio na čelo BH Telecom Premijer lige.

Radnik – Željezničar 0:1 (Zeba 65.)

Željezničar: Kjosevski, Boccaccini, Bogičević, Stojanović, Stanić, Blagojević, Marković, Zeba, M. Stevanović, Zakarić, Lendrić

Radnik: Lučić, Stojanović, Beširević, Vasić, Zeljković, Obradović, Ostojić, Kosorić, Đurić, Okić, Šerbečić