Share

„Zlata“ vrijedan trijumf Viteza!

Sarvan:Zasluženo smo pobijedili Čapljinu

U okviru 22 kola prve lige FBiH U Čapljini je odigran vrlo bitan meč za oba rivala,u njihovoj borbi za opstanak u prvoligaškom društvu,a gdje je domaća ekipa ČAPLJINE ugostila tim VITEZA.

Bio je ovo meč u kome su bodovi bili neophodni za oba rivala, a pobjeda je na kraju pripala gostima iz Viteza rezultatom 0:1, a gol odluke postigao je Almir ĆATIĆ u 54 minuti.Igrači šefa Veseljka Petrovića u djelo su sproveli sve zamisli svog trenera,od prvog minuta postavili su igru kojom su dominirali na terenu,bili su angažovaniji,borbeniji,konkretniji i na kraju slavili vrlo vrijedan trijumf,a poslije ovog kola su na 14 poziciji sa 26 osvojenih bodova,dok je Čapljina ostala sa 27 skupljenih bodova i sada se nalaze na 12 poziciji.

Kraj meča gosti iz Viteza dočekali su uzdignutih ruku i sa velikim slavljem u svlačionici, proslavili “zlata„ vrijedan trijumf, koji im mnogo znači u neizvjesnoj borbi za opstanak u prvoj ligi.

Kapiten ekipe,neprelazni Armin SARVAN o ovom meču rekao nam je sljedeće:
-Kao ekipa odigrali smo vrlo kvalitetno meč tokom svih 90 minuta.Naša pobjeda je čista,bili smo bolja momčad,osim postignutog gola stvorili smo još tri,četiri kolosalne prilike(Rovčanin 2 puta,Ćatić i ja po jednom) koje nismo pretvorili u zgoditke,ali najvažnije je da smo pobijedili i ovim minimalnim rezultatom.Ovaj trijumf mnogo će nam značiti za naredne mečeve, jer počinje grčevita borba za opstanak,puno ekipa strepi od ispadanja i zato će svaki naredni meč biti „kvalifikacioni“ za svaki tim koji je u opasnoj zoni(Slaven,Igman,Čapljina,Goražde,Metalleghe…).Ja sam ubijeđen da imamo tim koji će i naredne sezone biti prvoligaš, a što ćemo pokazati već u našem narednom meču, na našem terenu protiv ekipe Jedinstva,a gdje ćemo uz pomoć naših vjernih navijača zabilježiti novi trijumf i još više udaljiti se od zone ispadanja.