Share

Zlata vrijedna pobjeda Tottenhama

U posljednjem meču 23. kola engleske Premier lige Fulham je upisao dramatičnu pobjedu nad Fulhamom rezultatom 2:1.

Tottenham bez Harryja Kanea i Heung-Min Sona nije igrao previše napadački na startu meča, pa su to domaći iskoristili. Promašili su dvije prilike, prije nego što je u 17. minuti Fernando Llorente autogolom doveo Fulham u vodstvo.

Nakon toga još nekoliko prilika za domaće koji su postigli i gol, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije Aleksandra Mitrovića.

U nastavku znatno bolja igra Pijetlova koji su poravnali na otvaranju. Christian Eriksen je uputio maestralnu loptu, a glavom pogađa Dele Alli.

Da stvari budu gore po Spurse, Alli se u finišu povrijedio i još uvijek nije poznato kada će ponovo na teren. To je došlo u situaciji kada je Kane van terena više od mjesec dana, te je Son na Azijskom kupu sa svojom Južnom Korejom.

Ipak, Harry Winks svojim prvim golom u dresu Spursa u nadoknadi donosi zlata vrijednu pobjedu Tottenhamu ‘uništenom’ povredama i neigranjem najvećih zvijezda.